بلاگ

۱۴۰ هزار نفر ایجاد اشتغال شرکت های دانش بنیان

رئیس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: تا پایان سال ۱۳۹۷ شرکت‌های دانش‌بنیان توانستند برای ۱۴۰ هزار نفر اشتغال ایجاد کنند.

سید محمد صاحبکار خراسانی، رئیس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با توجه به اهمیت موضوع اشتغال‌زایی برای نیروی جوان در کشور شرکت‌های دانش‌بنیان تأییدشده تا پایان سال گذشته توانسته‌اند ۱۴۰ هزار نفر را جذب کنند که به تفکیک این تعداد در شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی ۱۲۵ هزار نفر و در شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا ۱۵ هزار نفر جذب ‌شده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: تعداد چهار هزار و ۵۰ شرکت تا پایان سال گذشته تأیید شدند که به تفکیک تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی، دو هزار و ۴۰۰ شرکت بوده و هزار و ۶۵۰ شرکت هم جزء تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا ۱۶۵۰بوده اند.
عضو هیئت‌علمی پژوهشکده مطالعات فناوری در ادامه با بیان اینکه حدود ۳۶ درصد شرکت‌های متقاضی دانش‌بنیان شدن شرایط لازم را برای تأیید داشته‌اند، گفت: ۶۳ درصد از این شرکت‌ها به دلیل نداشتنِ شرایط لازم مطابق آئین‌نامه ارزیابی و تشخیص شرکت‌های دانش‌بنیان مصوب کارگروه ارزیابی و تشخیص شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان، مورد تأیید قرار نگرفته‌اند.
وی همچنین تصریح کرد: رشد تعداد شرکت‌های مشمول استفاده از مزایای قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان از تعداد ۵۵ شرکت در سال ۱۳۹۲ به چهار هزار و ۵۰ شرکت در انتهای سال ۱۳۹۷رسیده است که به تفکیک تعداد این شرکت‌ها در سال ۹۲ تعداد ۵۵ شرکت، در سال ۹۳ تعداد هزار و ۴۸۴ شرکت، در سال ۹۴ تعداد دو هزار و ۳۲۰ شرکت، در سال ۹۵ حدود سه هزار شرکت، در سال ۹۶ تعداد سه هزار و ۳۳۸ شرکت و در انتهای سال ۱۳۹۷ این تعداد به چهار هزار و ۵۰ شرکت تأییدشده رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا