بلاگ

چرا باید کتاب “تختخوابت را مرتب کن” را بخوانیم؟!

گاهی تغییر به معنای این است که کارهایی که تا امروز برای شما ناملایمات بوده، اکنون می خواهید با آن روبرو شوید و زندگی را بهتر کنید...

کتاب “تختخوابت را مرتب کن” تالیف دریاسالار ویلیام اچ مک ریون و ترجمه حسین گازر است که تبلیغ چاپ نوزدهم آن را در شبکه های مجازی دیدم و تهیه کردم. در خانه کارآفرینی بین المللی به اشتراک گذاشتیم تا همه بخوانند برخی تیتر وار و برخی دیگر برایش وقت گذاشتند. این کتاب ده تمرین عملی و فکری ساده یک نظامی که تقریبا تمام عمر آن را انجام می داده به اشتراک گذاشته شده است.
در نگاه اول این تمرین ها بسیار ساده به نظر می آیند اما عمل کردن به هر کدام توان، پشت کار، تدام انجام، تمرکز و… می خواهد. در هر بخش از این کتاب یکی از تمرین ها را با خاطره ای بیان کرده است که عمق و اهمیت هر تمرین برای خواننده روشن تر شود.
به طور مثال در بخشی از کتاب به عادلانه و یا ناعادلانه بودن زندگی از دید ما اشاره می کند که نباید تقصیر ها را به گردن نیروهای بیرونی بیندازیم خودمان هم در بخشی گاهی در به سرانجام رسیدن اتفاق های زندگی سهیم هستیم. گاهی اوقات تصور ما این است که خیلی خوبیم و کارها را بدون نقص انجام می دهیم ولی نتیجه کار چیز دیگری را به ما نشان می دهد و آن را به گردن بخت و اقبال خود می اندازیم درصورتی که باید تلاش کرد و ادامه داد.
این کتاب مانند صحبت های یک مربی (کوچ) به نظر می آید که برای تغییر شما را هدایت می کند و به شما اجازه نمی دهد که در هنگام شنا کردن در دریای زندگی به کوسه ها پشت کنید.
این کتاب حدود ۹۰ صفحه دارد که برای خواندنش آن ممکن است چند ساعت وقت بگذارید اما برای به نتیجه گرفتن و تغییر باید هر روز تمرین کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا