دوره آموزش رزومه نویسی حرفه‌ای

  • چرا برخی افراد و شرکت‌ها بدون شرکت در مناقصات همیشه پروژه‌هایی در دست انجام دارند؟
  • چرا برخی دوستان و آشنایان و اطرافیان ما همیشه پیشنهادهای شغلی خوبی دارند؟
  • چرا برخی موقعیت‌های شغلی بین المللی با آگهی پر نمی‌شوند؟
  • چرا برخی از افراد بنظر ما «همه‌جا آشنا دارند»؟

 

پاسخ همه این سوال ها «مهارت در شبکه سازی حرفه ای» است که بدون یک رزومه کاری حرفه‌ای قابل دستیابی نیست.

بخشی از ویدیو دوره آموزشی رزومه نویسی

اگر وقت کافی برای مطالعه متن را ندارید پیشنهاد می کنیم ویدیو زیر را مشاهده کنید تا با شیوه تدریس و سرفصل های مهم دوره رزومه نویسی آشنا شوید:طبق مطالعه ای که توسط The Ladders (یک سرویس آنلاین استخدام و ارزیابی شغلی) انجام شده، استخدام کنندگان به طور متوسط شش ثانیه برای بررسی یک رزومه صرف می کنند، مطالعات متعدد نشان داده که ۴۰٪ از مدیران منابع انسانی، کمتر از یک دقیقه وقت خود را صرف بررسی یک رزومه می کنند.
در بالغ بر ۷۵٪ موارد، مدیران منابع انسانی، از مطالب یک رزومه غیرحرفه ای احساس کشف دروغ پیدا می کنند، بیش از ۸۰ درصد از کارفرمایان درج نشانی و مشخصات محل زندگی بجز آدرس ایمیل را غیرضروری می دانند.

دوره آموزشی رزومه نویسی

اگر در فکر فعالیت در عرصه جهانی و مایل به آغاز زندگی تازه‌ای هستید، باید بدانید که فعالیت بین المللی و درخواست استخدام در شرکت های چند ملیتی مراحل گوناگونی دارد. به دلیل نظام‌های متنوع اداری، دشواری هایی هم در این راه وجود دارد که با اطلاع از چند ترفند می‌تواند تسهیل شود. حتی اگر مایل به کارآفرینی و راه‌اندازی یک کسب و کار در خارج از کشور هستید، صرفا اقدام برای اخذ ویزای توریستی یا پذیرش تحصیلی و یا حتی اخذ اقامت با سرمایه‌گذاری ممکن است قدم های صحیحی نباشند.برای یک درخواست کار استاندارد باید رزومه یا CV) curriculum vitae) خود را به زبان کشور یا حداقل به زبان انگلیسی آماده ‌کنید. اطمینان حاصل کنید که رزومه‌تان به روز است تا بتواند مهارت‌های عمومی و فرهنگی شما را نشان دهد و کارفرما یا شرکت های واسطه استخدامی را با شخصیت کاری و حرفه ای شما آشنا کند چون آنها نیاز دارند تا مشخصات شما را با نیازهای شرکت و موسسه مقصد تطابق دهند.

یک رزومه کاری حرفه ای شانس شما را برای پذیرش افزایش می دهد، مطالب دوره آموزشی رزومه نویسی می تواند شما را برای ورود به بازار کار بین المللی توانمند کند تا بتوانید با تکيه بر توانایی علمی و مهارتی خود، مسیر شغلی بهینه را پيدا کرده و وارد بازار کار جهانی شوید.

 

 

بخش های اصلی یک رزومه کاری حرفه‌ای عبارتند از:

۱- اطلاعات شخصی:

رزومه کاری حرفه ای شما لازم نيست حاوي تمام اطلاعات و سوابق شخصي شما باشد و گاهی باید موضوعی که از نظر شما جالب توجه است را از رزومه‌تان حذف کنید. درمورد داده های شخصي دقت داشته باشيد كه تاهل، تجرد، داشتن فرزند، بازنشستگی و نظاير آن برای عده‌ای محدودیت و برای برخي دیگر فرصت محسوب مي‌شود و می‌تواند در شرايط کاری افراد تاثیرگذار باشد و لذا در مورد درج آن در رزومه خودتان دقت کنید.

در این بخش از رزومه، من درج تصویر را توصیه میکنم ولی تصویر در رزومه امری سلیقه ای است که برخی آن را لاینفک از رزومه کاری حرفه ای می دانند و بعضی اصلا اصراری بر آن ندارند، در این بسته آموزشی درباره‌ی اطلاعات شخصی در رزومه به طور کامل و با ذکر مثال شرح داده شده است.

۲- معرفی اجمالی:

بعد از اطلاعات شخصی، شما باید در یک پاراگراف برای خودتان شخصیت پردازی کنید تا در شبکه سازی و اتصال به شبكه های اجتماعی، افراد خاص، موسسات استخدامی، انجمن‌های تخصصی و نهادهای حقوقي که می توانند سطح اداری و استخدامی شما را ارتقا دهند تاثیرگذار باشید. در این بخش از رزومه کاری دقت کنید که بر توانایی‌های خودتان تأکید کنید ولی صداقت کامل داشته باشید.

یک رزومه کاری حرفه ای باید شامل یک معرفی اجمالی از فرد باشد، در این بسته آموزشی درباره‌ی معرفی جمالی رزومه به طور کامل و با ذکر مثال شرح داده شده است.

۳- سوابق حرفه ای:

تنظیم سوابق فعالیت های کاری و حرفه ای بسیار اهمیت دارد. لازم نیست همه سوابق خود را درج کنید ولی دقت کنید که تاریخ سوابق کاری شما باید متناسب با شغل درخواستی شما باشد. در مورد تنوع شغلی هم دقت کنید که در بعضی موارد جابه جایی از یک موقعیت به موقعیت دیگر خوب نیست اما در بعضی مشاغل پروژه محور این موضوع یک امتیاز محسوب می شود.
اگر قصد ورود به بازار کار خارج از کشور را دارید بدانید که «رزومه شغلی» تابلوی ویژگی‌ها و قابلیت‌های شما و به عبارتی سفیر شما در سازمان و شرکت استخدام کننده است در زمانی که خودتان حضور ندارید. لذا دقت کنید تا از اشتباهات رایج که متاسفانه در بسیاری از رزومه های کارجویان دیده می شود پرهیز کنید تا در عرصه رقابت‌های استخدامی شانس ورود به عرصه رقابت را بالا ببرید و حتی پیشتاز باشید.
در این بسته آموزشی درباره‌ی سوابق حرفه‌ای رزومه به طور کامل و با ذکر مثال شرح داده شده است.

۴- سوابق تحصیلی:

حتما با افرادی برخورد کرده اید که حتی با وجود داشتن نمرات خوب از دانشگاه‌های معتبر برای یافتن شغل دچار مشکل می‌شوند و برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور و یا کاریابی در عرصه‌های جهانی موفق نیستند.

تردیدی نیست که دانش آموختگان جویای کار نمی توانند فقط با تکيه بر آموخته‌های آکادمیک مسير شغلی آينده خود را تعيين کنند به همین دلیل است که برخی با داشتن تحصيلات بالا، در مشاغل غير مرتبط و پایين‌تر از سطح استعداد و توانایي‌های خود شاغل شده اند. اگر شما یک مدرک لیسانس دارید بايد در مسير حرفه‌ای درست قرار بگیرید و براي خوتان سابقه سازی كنيد.

از مشکلات اصلي کساني که قصد ورود به بازار کار را دارند ناتواني در ابراز توانایی آنها در انجام یک کار است که اغلب به دليل نداشتن مهارت ابراز شخصی، سخنرانی و رزومه نویسی است. ضعف در ارائه کردن توانائي‌هاي علمي و تخصصی لزوما به دليل نداشتن سواد کافی نیست بلکه عدم کسب مهارت در مواجهه با کارفرمايان و شکست در مصاحبه‌هاي شغلي رخ می دهد.
در این بسته آموزشی درباره‌ی سوابق تحصیلی رزومه به طور کامل و با ذکر مثال شرح داده شده است.

۵- فهرست افتخارات و علاقه مندی ها:

توصیه به فعالان حوزه کارآفرینی و نیز جویندگان کار در فضاي بين المللي این است که در مورد کشورهایی که مایلید کار کنید، قبلا تحقیق کنید و قوانین و شرایط لازم حقوقی، شهروندی، مالی، سیاسی، امنیتی، بهداشتی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی را بررسی کنید تا بتوانید بر اساس فرهنگ کاری و شرایط زندگی مقصد رزومه نویسی کنید.

مدیران توسعه‌ای، مدیران سازمان‌ها و موسسات دولتی، مدیران شرکت‌‌های کوچک و متوسط، دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها، کارجویان، کارآفرینان، کارشناسان و کلیه علاقه‌مندان به توسعه فعالیت های بین‌المللی باید هنگام رزومه نويسي یا تهیه نامه درخواست شغلی یا تحصیلی به این قسمت توجه ویژه ای داشته باشند.
در این بسته آموزشی درباره‌ی فهرست افتخارات و علاقه مندی ها در رزومه به طور کامل و با ذکر مثال شرح داده شده است.

 

دوره رزومه نویسی حرفه ای

آنچه در این دوره خواهید آموخت:

بخش اول: دانستنی‌های مهم قبل از تهیه رزومه
۱٫۱ معرفی دوره
۱٫۲ اهمیت و ضرورت رزومه
۱٫۳ از کجا شروع کنیم؟
۱٫۴ رباتهای رزومه خوان

بخش دوم: قسمتهای اصلی یک رزومه پایه
۲٫۱ اطلاعات شخصی
۲٫۲ پاراگراف اجمالی
۲٫۳ سوابق تحصیلی و آموزشی
۲٫۴ سوابق شغلی
۲٫۵ سایر موارد ضروری
۲٫۶ نامه درخواست

بخش سوم:  نکات مهم بعد از تهیه رزومه
۳٫۱ تهیه رزومه برای فرصتهای متفاوت شغلی
۳٫۲ رزومه و فضای مجازی
۳٫۳ نکات ضروری در ارسال رزومه و درخواست کار

پشتیبانی:

با خرید این دوره آموزشی، علاوه بر کسب دانش و ارتقاء مهارت رزومه نویسی برای نگارش و به روز رسانی رزومه های حرفه‌ای خود، می توانید یک بار رزومه پایه تان را برای بازبینی و تصحیح به تیم متخصص ما ارسال کنید و جواب آن را دریافت نمایید. همچنین برای یک موقعیت شغلی واقعی با ارسال آگهی استخدام یا شرح شغل و رزومه‌ای که تهیه نموده اید، از نظرات و تصحیح نهایی رزومه توسط دکتر فاضل بهره‌مند شوید.

مدرس من کیست؟

 

دکتر اصغر محمدی فاضل
دکتر اصغر محمدی فاضل مدرس دوره رزومه نویسی

اصغر محمدی فاضل عضو فدراسیون جهانی کوچینگ (ICF)، سوابق تحصیلی در دانشگاه های داخلی و خارجی و بیش از ۱۵ سال تجربه در ارائه مشاوره و مسئولیت‌‌های اجرایی در بخش خصوصی و دولتی ایرانی و بین المللی دارد .سوابق کاری دکتر فاضل شامل مشاوره مدیریت راهبردی و تدریس دوره های توانمندسازی در پنج قاره جهان است. 

تجربه مدیریت حرفه‌ای، تدوین پروژه های بین المللی و یافتن منابع مالی و سرمایه گذار برای بخش خصوصی، سازمان های دولتی و آژانس های سازمان ملل متحد، توانایی های دکتر فاضل در تجزیه و تحلیل مسائل پیچیده، توسعه راه‌ حل‌های نوآورانه و مذاکرات بین المللی را توسعه داده است.
دکتر فاضل تجربه زیادی در حوزه سرمایه انسانی، مدیریت منابع انسانی، کوچینگ مدیران و رهبری سازمانی دارد و در فرایندهای جذب و استخدام موسسات متعدد داخلی و خارجی از جمله سازمان ملل متحد فعال بوده و هست.

متن اعلام رضایت شرکت کنندگان در دوره حضوری رزومه نویسی

سوالات رایج

بله، پس از خرید، بلافاصله لینک دانلود ویدیو ها از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود.
دانش آموختگان دانشگاه‌ها، کارجویان، کارآفرینان، مدیران، کارشناسان و کلیه علاقمندان به توسعه فعالیتهای بین المللی میتوانند از این دوره‌ها استفاده کنند.
مطالب ارائه شده در دوره حضوری و غیر حضوری رزومه نویسی یکی هستند اما به دلیل اینکه دوستان و هم وطنان بیشتری بتوانند در از مطالب دوره استفاده کنند دوره غیر حضوری را تهیه کردیم. بنابراین با اطمینان می‌توان ادعا کرد تمامی مطالب آموزشی دوره‌های حضوری در این بسته غیر حضوری نیز مطرح شده است.
اگرچه ممکن است شما سوابق شغلی طولانی یا متعددی نداشته باشید اما قطعا در زمینه هایی توانایی های خوبی دارید که می‌تواند در قالب یک تیم ارزش افزوده ایجاد کند. به خاطر داشته باشید قدرت بیان مهارت ها و توانایی ها در رزومه و سازمان ها شانس شما را برای دیده شدن در میان هزارن نفر رقیب شما افزایش می دهد. به عبارت دیگر شما چگونگی بیان توانایی ها و مهارت های خود را در این دوره یاد می گیرید.
دکتر فاضل تجربه سال ها کار در سازمان های بین المللی و حضور در تیم‌های حرفه ای را در کارنامه خود دارد. سوابق درخشان کاری و تحصیلی و بررسی رزومه هزاران نفر متقاضی استخدام و فعالیت تخصصی و حرفه‌ای در پنج قاره جهان در طی این سال ها تجربه بسیار ارزشمندی را ایجاد کرده است. حتی اگر هم اکنون شاغل هستید اما از شغل خود رضایت کامل ندارید، این دوره به شما کمک می کند که رزومه خود را به صورت حرفه ای ارتقا دهید و فرصت های بهتر شغلی را از آن خود کنید.
یکی از دلایل رایج رد شدن افراد در مصاحبه های تحصیلی نداشتن یک رزومه قابل دفاع و عدم توانایی مهارت ها، توانایی ها و افتخارات خود است. تجربه دکتر فاضل که در جذب کارشناسان پروژه‌ها و موسسات متعدد بین‌المللی به خصوص در اروپا مشارکت داشته، در این دوره به شما کمک می کند تا بتوانید به بهترین شکل خود را از سایرین متمایز کنید.
محتوای دوره به زبان فارسی است بنابراین بدون داشتن توانایی بالا در زبان انگلیسی باز هم می توانید به خوبی از محتوای این دوره استفاده کنید.
محتوای این دوره در سطح بین‌المللی تهیه شده است و استاندارهای روز رزومه نویسی را به شما آموزش می دهد بنابراین اگر قصد تحصیل و یا کار در خارج از کشور را دارید قطعا به شما کمک می کند. اما برای کسانی هم که قصد کار در داخل کشور را دارند نیز کاربردی است چراکه رزومه آن‌ها را در بین سایرین متمایز می کند.
برای کسانی که این دوره را تهیه می کنند این امکان فراهم است که پس از دیدن ویدیو ها رزومه خود را بنویسند و آن را برای دکتر فاضل ارسال کنند. ایشان رزومه شما را بررسی و نکاتی که اشتباه است یا به بهبود رزومه شما کمک می کنند را به شما می گویند. همچنین کسانی که قصد ارسال رزومه برای سازمان های جهانی را دارند قبل از ارسال رزومه می توانند با استفاده از سازوکار پشتیبانی از مشاوره ایشان استفاده کنند. بدیهی است این امکان برای کسانی فراهم است که دوره را خریداری کنند.

 

دوره رزومه نویسی حرفه ای

دکمه بازگشت به بالا