کوچینگ و شبکه سازی شغلی

کارگاه آشنایی با کوچینگ شغلی و کسب و کار

Date and Time:

۱۳۹۹-۰۴-۱۲ ۰۴:۳۰ - ۰۸:۳۰

۱۳۹۹-۰۵-۰۸ ۰۵:۳۰ - ۰۹:۳۰

برگزاری در:

خانه کارآفرینی بین المللی

همرسانی در شبکه های اجتماعی:
ظرفیت رویداد: 15 (10 ظرفیت خالی)
به تقویم خود اضافه کنید
رویداد به پایان رسیده.

About The Events

اگر مایل به آغاز سفر تازه‌ای در عرصه حرفه ای هستید، باید قدمهای درست بردارید. مهارت های بازار کار در جهان به روز شده است و اگر در فکر توسعه فعالیت های تولیدی، خدماتی یا علمی خود هستید و یا مایل به کارآفرینی و راه اندازی یک کسب و کار هستید، کوچینگ شما را قادر می سازد تا توانایی‌های خود را شناخته و به جای خود و در موقع مناسب از آن استفاده کنید.

برخی از تاثیرات و مزایای کوچینگ عبارتند از:

  • کشف و فهرست نیازها، انگیزه ها، خواسته ها و مهارت‌ها برای کمک به فرد در ایجاد یک تغییر پایدار.
  • هم فکری با مراجع در تنظیم اهداف و ارزیابی پیشرفت این اهداف.
  • خلاقیت در استفاده از ابزارهای ارتباط دوطرفه و تکنیک‌هایی که موجب تسهیل فرایند تغییر در شرایط کاری و زندگی مراجع شود.
  • تشویق به رشد شخصی و ایجاد تغییر در رویکرد و رفتار مراجع.
  • تشویق به بهبود مستمر صلاحیت‌ها و هم افزایی برای رسیدن به اهداف مراجع.

موضوع مهم در انواع کوچینگ این است که این خدمات فقط ابزار تحلیل، بازتاب و اقدام است و در نهایت خود «مراجع» است که قادر به تغییر و بهبود شرایط زندگی یا کار خود خواهد بود.

به عبارت دیگر کوچینگ یک فرایند است که مراجع را قادر می‌سازد پایبندی به خود را تقویت کند تا در نتیجه منجر به بهبود شود. به همین دلیل است که یک کوچ باید با درک فرایندهای کوچینگ، سبک و تکنیک‌های مناسب برای رشد و توسعه و تغییر را در اختیار مراجع قرار دهد.

برای آشنایی بیشتر با «کوچینگ» ویدیوی زیر را ببینید:

کوچینگ در عمل به چه معناست؟

چرا کوچینگ کسب و کار؟

تغییرات اوضاع اقتصادی ناشی از شرایط خاص ملی و بین المللی نیاز به تغییر نقش یا شکل حرفه ای را ایجاب می کند. در این شرایط کوچینگ یک نقش کاتالیزوری دارد که مدیران شرکت‌های کوچک و بزرگ را با با ابتکارات تغییر سازمانی برای پذیرش و سازگاری به نحوی که با اهداف و ارزش های شخصی ارتباط برقرار کنند.

در کوچینگ تمرکز بر فرد مراجع است تا بتواند روحیه، انگیزه و بهره‌وری شخصی خود را بهبود دهد و اگر نقش مدیریت یا رهبری سازمانی بر عهده دارد بتواند تغییرات کارکنان خود را نیز مدیریت کند و با افزایش احساس ارزشمندی و ایجاد تغییرات کوچک و بزرگ اهداف سازمانی را محقق کند.

چرا کوچینگ شغلی؟

امروزه کسانی که در سازمان‌های بزرگ استخدام می‌شوند، دیگر متکی به کارفرمایان نیستند تا آنها را به تمام یا نیازهای شغلی خود آشنا کنند بلکه آن ها را به طور خصوصی در کنار یک کوچ قرار می دهند تا فرصت های بالقوه آن‌ها که هم‌راستا با اهداف و منافع کارفرما است بروز کند و موجب رونق کسب و کار شود.

در این شرایط اگرچه آرمان‌ها و نیازهای فردی در نظر گرفته می‌شوند ولی رابطه دو طرفه با سازمان و شرکت و موسسه تحت مدیریت یک مدیر است که مزایای متقابل را ایجاد می‌کند و روند رو به رشد افراد برای مسئولیت بیشتر در زمینه توسعه شخصی و حرفه‌ای را رقم می‌زند.

 

برنامه زمانبندی کارگاه:

برنامه کارگاه 7شهریور1

سخنران و منتورهای کارگاه:

سخنرانان و منتورها1

برگزاری در:

دکمه بازگشت به بالا